2017 elutöö preemia laureaat Riina Zordania

dr Riina Žordania

Dr Riina Žordania tunnustati ühingu poolt elutööpreemiaga 2017. aastal.
Teda võib lugeda üheks kliinilise geneetika algatajateks ja arendajaks Tallinnas, kus meditsiiniline geneetiline nõustamine on võimalik alates 1987. aastast just tänu Riina Žordaniale ja Elvira Kurvinenile. 
Riina Žordania lõpetas Tartu Ülikooli pediaatrina ning seejärel jätkas õpinguid Moskva meditsiiniteaduste akadeemia onkoloogia teaduskeskuses. Ta kaitses oma kandidaadiväitekirja 1983 aastal, teemal „Nefroblastoomi (Wilmsi kasvaja) kliinilis-geneetilised aspektid“ .
Alates 1987. aastast töötab ta kliinilise geneetikuna Tallinnas erinevate haiglate või polikliinikute juures – Tallina kesklinna lastepolikliinik, Tallina Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikum.  Osakonna ja keskuse juhuna on tal olnud väga suur roll kliinilise geneetika toimimisel ja arenemisel Tallinnas. Kliiniline töö arstina ongi dr. Riina Žordania töös täna esikohal. Teadustööd jätkas Riina Žordania aastatel 1989-98 Tallinnas Kardioloogia Instituudis, südamehaigustega seotud geneetika vallas ning alates 2011 aastast Tartu Ülikoolis. Riina Žordania on alati rõõmsameelne ja toetav kolleeg.